+420 602 603 162

Masáž hlavy

Masáž hlavy - ilustrační obrázekje velice příjemná uvolňující antistresová masáž. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější. Tato masáž je vhodná kdykoliv během dne – zbaví Vás přebytečného stresu a napětí, osvěží a doplní chybějící energii. Doporučuji věnovat jí zhruba třičtvrtě hodinky místo nezdravého oběda, po kterém se budete cítit úplně opačně, než po této energetizující masáži :o)))
Manuální lymfatická masáž

Manuální lymfatická masáž - ilustrační obrázekLymfatická masáž má velice příznivý účinek na detoxikaci organismu a posílení imunity. Jemnými krouživými hmaty je stimulován tok lymfy v lymfatickém systému. Lymfou jsou toxiny a škodlivé látky odváděny do krevního oběhu, který je vyplavuje z těla ven. Převážná část lymfatického systému se nachází v kůži a podkoží, proto se pracuje pouze s povrchem těla, na rozdíl od klasické masáže, kdy je hmatová technika orientována na svaly. Pozitivní účinky má masáž při podpoře léčby a prevenci vzniku křečových žil, odstranění otoků a pocitů těžkých bolavých nohou, prevenci celulitidy, oslabené imunitě, migréně, bolestech hlavy a jejich prevenci, bolestech páteře a svalů, revmatismu a otocích obličeje. Zlepšuje také stav pokožky – akné, suchá pleť, rozšířené žilky, omezuje vypadávání vlasů, urychluje metabolické procesy a doporučuje se také při rekonvalescenci po liposukcích. Výrazně podporuje i činnost žilního systému. Nedostatečná cirkulace lymfy způsobuje hromadění vody, tuku a odpadních látek v podkoží. Zpočátku se projevuje jen jako únava nohou, později celého těla. Má na svědomí tvorbu otoků, nízkou hladinu protilátek, celulitidu a také špatnou funkci ledvin a jater, což pociťujeme jako rychlé vyčerpání, únavu, stres a nervozitu, které jsou nezřídka provázeny také výskytem kožních vyrážek. Velmi vhodné je absolvovat deset masáží po sobě. Po této kúře je lymfatický systém po určitou dobu schopen fungovat na základě tohoto „naprogramování“. Doporučená četnost masáží pro jednotlivé indikace: 
  • nedostatečnost žilního systému (pocit těžkých a unavených nohou a křeče jako následek sedavého zaměstnání, dlouhého stání nebo hormonálních příčin) – 1 až 2krát týdně,
  • zrychlení metabolismu (např. pro redukci váhy) – 1 až 2krát týdně,
  • detoxikace a zvýšení imunity – u zdravého člověka postačí jedenkrát měsíčně, po nemoci je vhodné jedenkrát týdně (je důležité vyplavit z organismu zbytky chemikálií z léků a podpořit tvorbu obranných látek),
  • zmírnění projevů celulitidy a prevence její další tvorby – minimálně 2 až 3krát týdně.
Poté by vždy měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra. Čas potřebný k ošetření je velice individuální. Každopádně při první návštěvě je více než vhodné provést ošetření celého těla, obzvlášť pokud klientka nikdy na lymfatické masáži nebyla, nebo je zcela patrné, že lymfatický systém nepracuje tak, jak má. Důkladná lymfatická masáž celého těla trvá téměř tři hodiny (doporučuje se rozdělit do dvou ošetření). Při dalších návštěvách je pak možno masírovat už jen jednotlivé partie, kdy se délka ošetření pohybuje zpravidla kolem jedné hodiny. V rámci lymfatických masáží provádím samostatně i lymfatickou masáž obličeje a dekoltu a lymfatickou masáž prsou.


Lymfatická masáž prsou

Protože tato masáž podporuje odvádění toxinů, je významnou prevencí proti rakovině prsu. Zároveň vyživuje a ošetřuje citlivou kůži na prsou. Uvolňuje stažené prsní svaly, tím dochází k rozevření hrudníku a současnému uvolnění zádových svalů. Ulevuje od bolestí a tlaků hrudních svalů. Napomáhá udržovat rovnováhu hormonů v ženském těle a zbavuje tak nepříjemných pocitů spojených s premenstruačním syndromem, snižuje symptomy menopauzy a menstruačních křečí. Masáž prsou není jen uvolňující a příjemný zážitek, je také velmi prospěšná Vašemu zdraví. Je vhodná pro ženy všech věkových kategorií. 
Kontraindikace LM: hyperfunkce štítné žlázy, glaukom, zánět žil, virová onemocnění, otoky způsobené onemocněním ledvin, jater nebo srdce. 


Masáž rukou s regeneračním zábalem

Masáž rukou - ilustrační obrázekTato masáž není v nabídce masážních salónů příliš častá, přesto jsem přesvědčena o její důležitosti. Ruce jsou vizitkou každé ženy a ať se nám to líbí nebo ne, prozradí na nás opravdu hodně. Péče o nehty je dnes už víceméně samozřejmostí, zapomínáme ale na pokožku rukou, kterou dennodenně vystavujeme nepříznivým vlivům, ať jsou to chemikálie obsažené v mycích či pracích prostředcích, nebo nepříjemné povětrnostní vlivy, to vše pokožku našich rukou velice namáhá a vysušuje. Masáží dochází i k příjemnému uvolnění bolesti rukou, která může být způsobena dlouhodobým psaním na klávesnici počítače nebo větší fyzickou námahou. Pomáhá ženám, které trpí nedokrvením končetin, v důsledku čehož mají stále studené ruce. Na rukou máme také velké množství reflexních bodů, takže touto masáží příznivě působíme na celý organismus. Účinek regeneračního zábalu je podpořen termorukavicemi. Teplo způsobuje lepší prokrvení, tudíž lepší vstřebatelnost účinných látek. Tato masáž není pouhým rozmarem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale má i rozsáhlé zdravotní účinky. Ruce toho pro nás každý den dělají opravdu hodně, neváhejme jim proto dát potřebnou péči. 


Masáž nohou s regeneračním zábalem

Masáž nohou - ilustrační obrázekPřináší obrovskou úlevu unaveným nohám, pomáhá rozproudit krevní i lymfatický systém dolních končetin. Stejně jako na rukou tak i na plosce nohy se nachází velké množství reflexních bodů, jejichž stimulací při masáži příznivě ovlivňujeme činnost vnitřních orgánů. Při této proceduře se nohy nejprve zahřejí a uvolní v masážní vaničce, kůže na patách je ošetřena peelingovým krémem, následuje samotná masáž a na závěr regenerační zábal, který podpoří vstřebávání silic z použitých olejíčků. Při koupeli i masáži jsou použity jalovcové silice a krémy, které činnost lymfy výrazně podporují.


Regenerační a uvolňující masáž 

Regenerační a uvolňující masáž - ilustrační obrázekje více zaměřena na uvolnění svalů, proto je tlak silnější než u masáže relaxační. Odbourává také ztuhlost kloubů, bolesti zad a krční páteře. U této masáže jsou používány přípravky s obsahem jalovce, kostivalu, citrusů apod., které povzbuzují a blahodárně působí na namožené svaly a klouby. Příznivý účinek spočívá i ve zvyšování elasticity svalů. Pravidelnou péčí docílíme dobré tělesné i duševní kondice a posílíme imunitní systém. Atmosféra prostředí, vůně masážních olejíčků a zvuk relaxační hudby navozují však také harmonizaci a zklidnění. Lze masírovat celé tělo nebo pouze vybrané části.Ruční anticelulitidová masáž s ošetřením ozonovým krémem

Ruční anticelulitidová masáž - ilustrační obrázekO problémech celulitidy zřejmě není třeba se příliš rozepisovat - není snad ženy, která by s ní neměla zkušenost. Celulitidu bohužel nelze zcela odstranit, všechny metody slouží "pouze" k potlačení a zmírnění příznaků a k prevenci její další tvorby. Na začátku procedury jsou uvolněny lymfatické cesty, aby toxiny uvolněné při masáži mohly být z těla odplaveny. Následuje důkladná masáž postižených partií (stehna, bříško, zadeček) po jejich předchozím ošetření speciálním zahřívacím krémem - všechny dobře víme, že tuk se lépe rozpouští při vyšších teplotách. Cílem masáže je co nejvíce nabourat tukové buňky a uvolnit tekutinu, kterou zadržují. Ozonový krém použitý na závěr masáže zabraňuje usazování škodlivin a podporuje jejich odplavování z těla. Určitě stojí také za zmínku výrazný pozitivní účinek ozonového krému na kvalitu pokožky - stimuluje její přirozenou obnovu, zlepšuje mikrocirkulaci v podkožní vrstvě a tím okysličení a energetické zásobení kožních buněk, aktivuje buněčné metabolické procesy… Co to všechno znamená? Že naše pokožka bude dlouho krásná a zdravá. Pro dosažení viditelného efektu se doporučuje provést deset ošetření ve velice krátkém časovém intervalu. A samozřejmě masáž samotná Vás nespasí, je třeba podpořit tento boj cvičením, správnou životosprávou, dodržováním pitného režimu.... Já vím, já to mám taky tak. Ale když máme tolik zbraní, kterými můžeme bojovat, tak to přece nevzdáme, ne? 


Jemná relaxační masáž celého těla

Relaxační masáž - ilustrační obrázekOproti klasickým masážím je zcela rozdílná v kvalitě doteku. Je zaměřena na relaxaci a uvolnění, nikoliv na důkladné promasírování svalů. Velice jemnými tahy je po těle rozváděna energie, která podporuje samoléčebné procesy organismu. K masáži jsou použity přírodní aromatické olejíčky. Tato masáž je velice příjemná v podvečerních nebo večerních hodinách, navodí ve Vás absolutní pocit uvolnění, po kterém už nebudete mít chuť na žádné další pracovní aktivity. Po masáži si můžete dopřát odpočinek a nechat tak doznít příjemné pocity… Doporučená délka masáže je minimálně 1 hodina. 


  ZPĚT   Zpět na předchozí stránku